GROUP A – BRAZIL, CAMEROON, MEXICO, CROATIA
June 12 Sao Paulo, 2100: Brazil v Croatia
June 13 Natal, 1700: Mexico v Cameroon
June 17 Fortaleza, 2000: Brazil v Mexico
June 18 Manaus, 2000: Cameroon v Croatia
June 23 Brasilia, 2100: Cameroon v Brazil
June 23 Recife, 2100: Croatia v Mexico
GROUP B – SPAIN, CHILE, AUSTRALIA , HOLLAND
June 13 Salvador, 2000: Spain v Holland
June 13 Cuiaba, 2300: Chile v Australia
June 18 Rio de Janeiro, 2300: Spain v Chile
June 18 Porto Alegre, 1700: Australia v Holland
June 23 Curitiba, 1700: Australia v Spain
June 23 Sao Paulo, 1700: Holland v Chile
GROUP C – COLOMBIA, IVORY COAST, JAPAN, GREECE
June 14 Belo Horizonte, 1700: Colombia v Greece
June 14 Recife, 2300: Ivory Coast v Japan
June 19 Brasilia, 1700: Colombia v Ivory Coast
June 19 Natal, 2300: Japan v Greece
June 24 Cuiaba, 2100: Japan v Colombia
June 24 Fortaleza, 2100: Greece v Ivory Coast
GROUP D – URUGUAY, ITALY, COSTA RICA, ENGLAND
June 14 Fortaleza, 2000: Uruguay v Costa Rica
June 14 Manaus, 2300: England v Italy
June 19 Sao Paulo, 2000: Uruguay v England
June 20 Recife, 1700: Italy v Costa Rica
June 24 Natal, 1700: Italy v Uruguay
June 24 Belo Horizonte, 1700: Costa Rica v England
GROUP E – SWITZERLAND, ECUADOR, HONDURAS, FRANCE
June 15 Brasilia, 1700: Switzerland v Ecuador
June 15 Porto Alegre, 2000: France v Honduras
June 20 Salvador, 2000: Switzerland v France
June 20 Curitiba, 2300: Honduras v Ecuador
June 25 Manaus, 2100: Honduras v Switzerland
June 25 Rio de Janeiro, 2100: Ecuador v France
GROUP F – ARGENTINA, NIGERIA, IRAN, BOSNIA-HERZEGOVINA

June 15 Rio de Janeiro, 2300: Argentina v Bosnia-Herzegovina
June 16 Curitiba, 2000: Iran v Nigeria
June 21 Belo Horizonte, 1700: Argentina v Iran
June 21 Cuiaba, 2300: Nigeria v Bosnia-Herzegovina
June 25 Porto Alegre, 1700: Nigeria v Argentina
June 25 Salvador, 1700: Bosnia-Herzegovina v Iran
GROUP G – GERMANY, GHANA, UNITES STATES, PORTUGAL
June 16 Salvador, 1700: Germany v Portugal
June 16 Natal, 2300: Ghana v United States
June 21 Fortaleza, 2000: Germany v Ghana
June 22 Manaus, 2000: United States v Portugal
June 26 Recife, 1700: United States v Germany
June 26 Brasilia, 1700: Portugal v Ghana
GROUP H – BELGIUM, ALGERIA, SOUTH KOREA, RUSSIA
June 17 Belo Horizonte, 1700: Belgium v Algeria
June 17 Cuiaba, 2300: Russia v South Korea
June 22 Rio de Janeiro, 2300: Belgium v Russia
June 22 Porto Alegre, 1700: South Korea v Algeria
June 26 Sao Paulo, 2100: South Korea v Belgium
June 26 Curitiba, 2100: Algeria v Russia
LAST 16
Match 49 – June 28 Belo Horizonte, 1700: Winner A v Runner-up B
Match 50 – June 28 Rio de Janeiro, 2100: Winner C v Runner-up D
Match 51 – June 29 Fortaleza, 1700: Winner B v Runner-up A
Match 52 – June 29 Recife, 2100: Winner D v Runner-up C
Match 53 – June 30 Brasilia, 1700: Winner E v Runner-up F
Match 54 – June 30 Porto Alegre, 2100: Winner G v Runner-up H
Match 55 – July 1 Sao Paulo, 1700: Winner F v Runner-up E
Match 56 – July 1 Salvador, 2100: Winner H v Runner-up G
QUARTER-FINALS
Match 57 – July 4 Fortaleza, 2100: Winner Match 49 v Winner Match 50
Match 58 – July 4 Rio de Janeiro, 1700: Winner Match 53 v Winner Match 54
Match 59 – July 5 Salvador, 2100: Winner Match 51 v Winner Match 52
Match 60 – July 5 Brasilia, 1700: Winner Match 55 v Winner Match 56
SEMI-FINALS
July 8 Belo Horizonte, 2100: Winner Match 57 v Winner Match 58
July 9 Sao Paulo, 2100: Winner Match 59 v Winner Match 60
THIRD-PLACE PLAY-OFF
July 12 Brasilia, 2100
FINAL
July 13 Rio de Janeiro, 2000
Contributed by: Arfan Mustafa